Aktualne trendy w osłonach okiennych

Najlepiej pod panujące trendy pasują rolety zewnętrzne, screen orz rolety materiałowe. Produkty z tej grupy pozwalają na spełnienie oczekiwań wizualnych, a co najważniejsze cechują się bardzo wysokim komfortem użytkowania.

Rolety zewnętrzne – ich trwałość, funkcjonalność oraz doskonałe właściwości pozwalają spełnić najbardziej wyszukane potrzeby. Możliwości sterowania automatycznego i programowania, skutecznie ograniczają hałasy i promienie słoneczne, są trwałe i zwiększają bezpieczeństwo, dodatkowo pozwalają zimą ograniczyć straty ciepła a latem utrzymać komfortową temperaturę. Czyszczenie rolet zewnętrznych jest niezwykle proste a dobór kolorystyczny i typy rolet pozwalają na zastosowanie ich do każdej formy i designu domu.
Rolety screen – stosowane głównie na zewnątrz budynków, jednak możliwy jest montaż wewnątrz pomieszczenia. Ich niewątpliwym atutem jest uniemożliwienie obserwacji wnętrza mieszkania z zewnątrz, jednocześnie pozostawiając możliwość widoku z wnętrza budynku na zewnątrz. Tkaniny rolet screen świetnie dopasowują się do estetyki budynku, a trwałość tkanin pozwala na bezawaryjne użytkowanie rolet przez wiele lat.
Rolety dzień/noc – to wciąż hit wśród rolet materiałowych wewnętrznych. Materiał rolet tworzą dwie płaszczyzny materiału. Pasy zaciemniające są ułożone na przemian z pasami przepuszczającymi światło. Sterowanie warstwami materiału umożliwia regulację nasłonecznienia i zaciemnienia pomieszczenia z powodzeniem zastępując tradycyjne osłony.
Obecnie użytkownicy rolet cenią estetykę, jednak na równi ceniony jest komfort użytkowania związany z łatwością sterowania, cechami i możliwościami rolet do potrzeb użytkowników. Bez wątpienia najbardziej uniwersalnym produktem dającym najwięcej możliwości są rolety zewnętrzne.