Czas aluminium

Aluminium charakteryzuje się lekkością i bardzo dużą wytrzymałością, którą uzyskuje w połączeniu z odpowiednim stopem. Jego niewątpliwym atutem jest łatwość obróbki. Plastyczność aluminium pozwala go kształtować w dowolny sposób nie tracąc wytrzymałości produktu. Wykorzystując aluminium zyskujemy również bezpieczeństwo pożarowe. 
Niewątpliwym atutem profili aluminiowych jest jego elegancja i uniwersalność łączenia z innymi materiałami, co wykorzystywane jest podczas projektowania i aranżacji wnętrz. Zapewne zainteresowanie towarzyszące aluminium ma związek również z nieodkształcaniem się elementów wykonanym z tego tworzywa pod wpływem słońca oraz odpornością na korozję.Co ważne dzięki użyciu najnowszych technologii produkty aluminiowe cechują równie dobre parametry izolacji cieplnej co elementy drewniane lub PCV. 
Dodatkowymi walorami, które są zdecydowanie mniej znane użytkownikom komponentów aluminiowych to ich nietoksyczność i właściwości barierowe; nie przepuszczają wody, gazów, światła, bakterii i zapachów. 
Długa lista właściwości aluminium oraz konkurencyjna cena porównując z innymi materiałami sprawia, że znajduje coraz szersze zastosowanie zarówno w budownictwie przemysłowym jak i jednorodzinnym. 
Poza tradycyjnym budownictwem aluminium znajduje szerokie zastosowanie w motoryzacji, elektronice, urządzeniach mechanicznych, sporcie, urządzeniach gospodarstwa domowego, biżuterii oraz przemyśle wojskowym. 
Aluminium jest materiałem, który wspiera przedsięwzięcia ekologiczne, jego elementy wykonywane są do budowy paneli fotowoltaicznych oraz elektrowni wiatrowych. Co ważne aluminium bez utraty właściwości można poddawać całkowitej obróbce wtórnej a na przetopienie istniejącego aluminium potrzeba tylko 5% energii koniecznej do stworzenia go od zera.