Na jakim etapie budowy domu montować rolety i bramę?

Na jakim etapie montować rolety i bramę? Zaczynając od rolet zewnętrznych w zależności od wybranego systemu, możliwe są 3 warianty.

Rolety podtynkowe należy zamontować po montażu okien, przed ociepleniem budynku. Warto przeanalizować wielkości skrzynek, by odpowiednio dobrać rozmiar ocieplenia, co pozwoli na bezproblemowe zakrycie tynkiem skrzynek. 
Wybór typu rolety adaptacyjnej pozwala na zdecydowanie swobodniejszy termin montażu. System adaptacyjny może być montowany podczas budowy domu, zaraz po wprawieniu okien, jak również już po zakończeniu prac budowlanych.
Rolety naokienne muszą być montowane razem z oknami, dlatego bardzo ważne jest dobranie jednego terminu montażu tych 2 produktów.
W przypadku rolet zewnętrznych mamy już jasność, a co z bramami garażowymi?
W przypadku bramy garażowej montaż warto zaplanować po położeniu tynków i wylewki, dzięki czemu brama będzie zdecydowanie mniej narażona na uszkodzenia podczas prac budowlanych. W przypadku montażu bramy, gdzie nie ma tynku i wylewki, należy koniecznie uwzględnić wysokość wylewki, by dobrać bramę w odpowiednim rozmiarze.  
Odpowiedni termin prac pozwala uniknąć poprawek budowlanych oraz zapewnia poprawną funkcjonalność montowanych elementów. Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu do zakupu rolet i bramy uzyskamy produkt dobrany pod nasze potrzeby, co przełoży się na pełne zadowolenie podczas użytkowania.