Najczęstsze błędy podczas zamawiania bram garażowych segmentowych

Przy wyborze bramy segmentowej często myślimy tylko o całkowitym rozmiarze bramy, ale bardzo ważne by ustalić kilka dodatkowych kryteriów: wysokość nadproża minimum 21 cm, poniżej tej wartości będziemy musieli dopłacić do niskiego prowadzenia. Węgarki czyli ściana od otworu wjazdowego do ściany bocznej garażu, standard to 10 cm i warto tego przestrzegać by można było zastosować dowolne prowadzenie. Sufit i ściany garażu powinny być wolne od elementów, które mogą przeszkadzać w montażu bramy.
Zły pomiar – podczas pomiaru trzeba ustalić czy otwór w bramie jest już obrobiony pod montaż bramy czy dojdzie jeszcze tynk, ocieplenie, posadzka. 
Wymiary bramy – należy przewidzieć nie tylko obecną sytuację ale i przyszłość, czyli jakim autem obecnie jeździmy i czy nie planujemy pojazdu o większych gabarytach niż obecny. 
Pośpiech – przeciętny czas oczekiwania na bramę to od 2 do 4 tygodni, dlatego warto wcześniej skontaktować się z wykonawcą by nasza brama była na czas. Przemyślane planowanie zakupu bramy pozwoli też skorzystać z usług pomiaru bramy przez wykonawcę.