Porównanie bram garażowych

Jeżeli chodzi o bramy rozwierne jest to produkt coraz rzadziej wybierany, otwieranie bramy najczęściej jest możliwe tylko ręczne. W przypadku takiej bramy musimy przewidzieć miejsce na otwieranie skrzydeł bramy. Jest to brama prosta w budowie i obsłudze. 
Bramy uchylne potrzebują miejsce zarówno przed garażem oraz wewnątrz pod sufitem, gdzie chowa się brama. Prowadzenie bramy najczęściej montowane jest do ościeża, przez co dodatkowo zmniejsza się światło wjazdu. 
Bramy segmentowe nie potrzebują miejsca przed garażem, zajmowana jest jedynie przestrzeń pod sufitem w środku garażu. Mamy do wyboru możliwość sterowania ręcznego oraz automatycznego, które jest wybierane najczęściej. Brama segmentowa zbudowana jest ze specjalnych paneli, które są ze sobą połączone – charakteryzują się dobrą izolacją. 
Brama rolowana to typ, który jest niezwykle popularny, jeśli chodzi wybór bram w Polsce. Istnieje możliwość napędu tylko elektrycznego, montaż może być od czoła budynku, jak i w środku garażu w zależności od potrzeb. W przypadku montażu na zewnątrz garażu trzeba pamiętać o skrzynce bramy, która będzie odstawać od ściany zewnętrznej garażu.