Rodzaje osłon zewnętrznych

(Fot. Rolety typu screen)

Rozważając zakup osłon okiennych zewnętrznych, podstawowymi produktami, jakie mamy do wyboru na rynku są rolety zewnętrzne i rolety screen. Wybór danej osłony jest indywidualną kwestią, jednak postaramy się przybliżyć główne walory, jakie osiągniemy korzystając z rolet zewnętrznych lub wybierając rolety screen.
Najbardziej znaną osłoną zewnętrzną jest aluminiowa roleta. Zastosowanie rolety zewnętrznej pozwala na ochronę przed promieniami słońca i hałasami z zewnątrz. Dodatkowo konstrukcja rolety pozwala lepiej uchronić dom przed włamywaczami. Rolety zewnętrzne dzięki swym właściwością izolacyjnym pozwalają w zimie zredukować koszty ogrzewania a w lecie zatrzymać nagrzewanie wnętrza budynku. Istnieje możliwość zabudowy pod tynkiem elementów rolety, dzięki czemu roleta staje się widoczna tylko w momencie rozwinięcia pancerza.

(Fot. rolety zewnętrzne)

Roleta typu screen to nowoczesny i elegancki sposób zasłaniania okien w budynkach. Najbardziej wyróżniającym elementem rolet screen jest stosowanie tkaniny, która ma bardzo długą żywotność i występuje w szerokiej kolorystyce. Rolety screen dają świetną ochronę przed promieniami słonecznymi, konwekcją ciepła oraz uniemożliwiają obserwację wnętrza mieszkania z zewnątrz, jednocześnie pozostawiając możliwość widoku z wnętrza budynku na zewnątrz. Rolety typu screen pozwalają na montaż podtynkowy.
Osłony zewnętrzne posiadają dużo atutów, dlatego są coraz częściej wykorzystywane w budownictwie. Szereg korzyści, które wpływają na komfort użytkowania domu i bezpieczeństwo bliskich utwierdzają w przekonaniu, że to dobry wybór.
Zarówno tradycyjne rolety zewnętrzne, jak i rolety screen posiadają wiele korzyści, główne różnice, jakie mają prezentowane dwa typy osłon, to większe bezpieczeństwo antywłamaniowe w przypadku zastosowania rolet zewnętrznych z kolei rolety screen, nawet przy całkowitym zasłonięciu pozwalają na obserwację z budynku tego, co na zewnątrz. Dla zwolenników tkanin rolety screen będą naturalniejsze, jednak w rzeczywistości oba produkty są znakomitym wyborem.