Rolety w inteligentnym domu

Rolety zewnętrzne mają wpływ na ilość światła wpadającego do domu, temperaturę w pomieszczeniu, bezpieczeństwo, ograniczanie hałasów z zewnątrz.

Klasyczne sterowanie roletami odbywa się po przez obsługę przełącznika naściennego przewodowego lub pilota bez przewodowego, jednak inteligentny dom pozwala na obsługę urządzeń w domu przez smartfona lub tableta, dzięki czemu sterowanie wieloma urządzeniami odbywa się z jednego narzędzia mobilnego. 
Obsługa za pośrednictwem urządzenia mobilnego pozwala na kontrolę rolet, kiedy nie ma nas w domu. Ma to bardzo dużo plusów, będąc w ogrodzie nie musimy wracać do domu jeżeli chcemy ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń od silnego słońca lub możemy zmieniać ustawienia rolet gdy nie ma nas w domu tak by sugerować obecność użytkowników, dzięki temu możemy odstraszyć włamywaczy. 
Nowe opcję pozwalają na programowanie rolet w taki sposób, by o ustalonej godzinie rolety automatycznie obniżały się lub podnosiły, wszystko zgodnie z naszymi preferencjami. 
Inteligentny dom pozwala na spokój, wychodząc z domu wystarczy, że włączymy ustalony wariant, który między innymi zamknie za nas rolety i włączy alarm, dzięki czemu nie musimy myśleć o każdym elemencie osobno.
Dzięki czujnikom pogodowym nasze rolety mogę reagować automatycznie na zmiany pogody takie jak opady deszczu, prędkość wiatru, natężenie słońca czy temperaturę. Z godnie z naszymi potrzebami rolety automatycznie podniosą się lub opuszczą w zależności od zaistniałych warunków pogodowych. 
Inteligentny dom pozwala lepiej zabezpieczyć dom na wypadek złodziei, możemy ustalić by rolety podczas wykrycia włamania automatycznie podnosiły się lub obniżały, dodatkowo bardzo użyteczną opcją o której wspomnieliśmy na początku jest symulacja rolet podczas nie obecności użytkowników. Podczas dłuższego wyjazdu domowników rolety zmieniają swoje ustawienia dzięki czemu dom wygląda na nie opuszczony. 
Nowoczesne rozwiązania pozwalają na zdecydowanie lepsze wykorzystanie osłon okiennych niż kiedyś. Funkcje, które obecnie są dostępne pozwalają zaoszczędzić czas, usprawniają funkcjonowanie urządzeń w domu, zwiększają komfort i bezpieczeństwo.