Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Roleta antywłamaniowa dzięki swej specjalnej budowie i zabezpieczeniom otrzymuje odpowiednią klasę antywłamaniową, która potwierdzana jest w niezależnych laboratoriach. Głównymi cechami tego typu rolety są mocniejszy pancerz odporniejszy na uszkodzenia, wzmocnione prowadnice, listwa dolna wytrzymała na wyważenia.
Roleta antywłamaniowa działa na takiej samej zasadzie jak roleta standardowa bez atestu antywłamaniowego, jednak podstawową różnicą jest waga, pancerz rolety antywłamaniowej jest dwukrotnie cięższy od pancerza tradycyjnej rolety.
Montaż rolety antywłamaniowej powinien być wykonany przez wykwalifikowanych pracowników lub zgodnie z instrukcją producenta, gdyż właściwy montaż ma duże znaczenie w funkcjonowaniu zabezpieczeń antywłamaniowych. 
Zwiększona waga rolety antywłamaniowej, dodatkowe zabezpieczenia oraz konieczność zastosowania silnika sprawiają, że koszty zakupu produktu antywłamaniowego mogą być nawet trzykrotnie wyższe od rolety klasycznej.
Duże koszty rolet zewnętrznych antywłamaniowych, nie powinny jednak odstraszać, w miejscach gdzie ryzyko włamania jest duże, zastosowanie rozwiązania antywłamaniowego zapewni dużo wyższe bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że rolety antywłamaniowe nie dają 100% ochrony przed włamaniem, jednak sforsowanie zabezpieczeń antywłamaniowych jest niezwykle trudne, bardzo czasochłonne, a już sam widok tego typu rolety w większości przypadków od straszy potencjalnych włamywaczy.