Sposób na natrętne owady w lecie? Rolety z wbudowaną moskitierą


Po co tak naprawdę moskitiera?

Zadaniem moskitiery jest ochrona przed natrętnymi owadami, które w cieplejsze dni z upodobaniem wlatują do naszych domów, mieszkań lub tarasów. Siatka z włókna szklanego maksymalnie ogranicza dostęp owadów do wybranych pomieszczeń, dzięki czemu nie musimy się już przejmować muchami, komarami i innymi gryzącymi insektami.

A co z widocznością?

Nowoczesne moskitiery mają tę zaletę, że nie psują nam widoku na ogród lub bezpośrednie otoczenie domu. Co ciekawe, dzięki moskitierze przechodnie nie widzą wnętrza domu, mamy więc zapewnione maksimum prywatności. Moskitiery można też bezproblemowo montować na drzwiach lub oknach prowadzących na taras, ponieważ nie ograniczają nam widoczności na zewnątrz.

Jak montować moskitiery?

Tradycyjne moskitiery montuje się na ramkach aluminiowych, które następnie przyczepia się za pomocą uchwytów obrotowych do drzwi i okien z każdego materiału, zarówno drewna jak i tworzywa. Jest to jednak dość niewygodne rozwiązanie, dlatego w roletach MINIROL opracowany został inny sposób montażu i obsługiwania moskitiery.

W przeciwieństwie do moskitier montowanych na ramkach do framug lub ram okiennych, system MINIROL MOSQUITO to roleta w skrzynce aluminiowej ze zintegrowaną, rozwijaną moskitierą. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba już martwić się montażem, zdejmowaniem i przechowywaniem moskitiery poza sezonem. Wystarczy w razie potrzeby rozwinąć siatkę przeciw owadom i cieszyć się brakiem natrętnych insektów w kuchni, salonie czy też w sypialni, nawet przy otwartym oknie i zapalonym świetle w nocy.