Żywotność i jakość bramy

Procesy jakie mają wpływ na trwałość bramy można powiązać z kilkoma etapami powstawania bramy.
Realizacja projektu w którym uwzględniane są konkretne rozwiązania danej bramy. Na tym etapie decydujemy co chcemy mieć, jaki wymiar, kolor, rodzaj napędu oraz opcję dodatkowe. Prawidłowe zaplanowanie potrzeb pozwoli uniknąć niespełnienia oczekiwań wobec bramy, którą będziemy użytkować.

Kolejnym elementem realizacji bramy jest produkcja, pojawiają się czynniki ludzkie takie jak doświadczenie, dokładność wykonywania bramy i jakość elementów z których się składa. 
Dalszym krokiem w realizacji bramy jest jej montaż w docelowym miejscu. Warto by montaż wykonywała firma posiadająca duże doświadczenie lub montażyści firmy produkującej bramę, dzięki czemu unikniemy częstych błędów montażowych mających wpływ na eksploatacje i żywotność bramy. 
Ostatnim etapem decydującym o trwałości bramy jest jej właściwe eksploatowanie przez użytkowników. 
O ile procesy produkcyjne czołowych producentów bram są obecnie dopracowane do perfekcji i nimi nie musimy się przejmować, to bardzo ważna rolę odgrywa ustalenie funkcji jakie ma spełniać brama na długo przed zakupem tak by wybrać najlepszą konfigurację spełniającą nasze oczekiwania długofalowo. Często użytkownicy bram zapominają o właściwej eksploatacji przez co dobrze wykonana i zamontowana brama nabywa usterek, które biorą się najczęściej z mechanicznych uszkodzeń elementów bram przez użytkowników, nie właściwej konserwacji, braku serwisowania bramy. Dlatego aby jakość naszej bramy cieszyła nas na długie lata, pamiętajmy o właściwym doborze bramy pod potrzeby oraz o jej właściwym użytkowaniu.